• gecenin şarkısı

  .
  gripin-sen gidiyorsun...
  19 -1 ... pohemon
 • fatih erbakan

  .
  babasını çok severdim, kendisi 20. yüzyılın en dürüst siyasetçisiydi. ama kendisinde o ışığı çok göremiyorum.
  3 -1 ... pete porter
 • fatih erbakan

  .
  kendisini görünce aklıma gül suyu gelen şahıs.
  1 ... the outsider
 • berke özer

  .
  ilk şuttan gol yeme geleneği bakımından altay'dan aldığı bayrağı daha da ilerilere taşımaya hevesli yuzır.
  3 ... mb isimli cocugun anilari
 • erdoğan seçimi kaybederse ne olacak

  .
  ERDOĞAN KAYBETMEYECEK ÇÜNKÜ;

  Nasıl ki dolar 1 TL olsa bile siz Erdoğan'ı sevmeyeceksiniz OY VERMEYECEKSiNiZ, Biz De dolar 20 TL'de olsa Erdoğan'dan vazgeçmeyeceğiz...

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194797/+
  1 -9 ... nihavent
 • sakal bıraktım nasıl olmuşum

  .
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194762/+
  11 -1 ... eddie gluskin
 • twitter vs facebooktan çok sözlüğe girmek

  .
  twitter diyince aklıma siyaset gwliyor.
  ... orakskl
 • yunanistan da kraliyet düğünü

  .
  Aman barış yarkadaş görmesin. Akpli bakanın kızının düğünü diye Twittera atar. Her şeyi sorgulayan bilinçli cehape seçmeni de alkış yağmuruna tutar.

  Zengin düğünüdür.
  2 ... masklavi
 • telefonu bırakmak isteyip asla bırakamamak

  .
  Sigaradan beter bu nedir ya.

  ordan çıkıyorum buraya giriyorum burdan çıkıyorum şuraya giriyorum şurdan çıkınca tekrar oraya giriyorum..

  resmen kısır döndü sinir oldum.

  bağımlı gibi hissediyorum böyle olduğunda. gün içinde saatlerimizi veriyoruz şu telefonlara hayır gün boyu ne yaptın diye sorsanız o kadar saatin izahı yok.

  telefonu acilen bırakmam lazım.
  3 ... romeosuzjuliet
 • sosyal medya yüzünden insanlardan soğumak

  .
  insanın hevesini kıran, hayata karşı sorgulatan durumdur. facebook'um normalde kapalıdır, instagram kullanıyorum sadece ama bazen bakıyorum insanların paylaştıkları fotoğraflara; içi o kadar boş ve anlamsızki, bu insanlar bunu çekerken nasıl bir ruh hali yaşıyorlar diye düşünmeden edemiyorum.

  beni yanlış anlamayın; yaşlı ruhlu bir insan değilim ama özellikle şu selfie çıktı çıkalı millet kendini dakikada bir sergilemekten usanmaz oldu. "hadi şöyle selfie çekelim, hadi böyle selfie çekelim, hadi dudağını balık gibi yap, şöyle bak" hep bir emir verme, hep bir sahte surat ifadesi ile çok popi iş yaptığını düşünme olayı var. bir şeye daha dikkat ediyorum; bu selfie olayı her zaman olduğu gibi ilk olarak amerika'dan başlayıp dünyaya yayıldı. ama ben instagram'da abd'li ya da avrupa'lı takipçilerime ya da takip ettiklerime bakıyorum, ya adamlar doğa fotoğrafı çekiyor ya bir bina çekiyor, ya estetik bir şey görmüş onu paylaşıyor ya da arkadaş topluluğuyla fotoğraf çektiriyor vs. yani bir amaç için, bir şey için fotoğraf çektiriyor. ama bizim adamlara bakıyorum, instagram galerisinin %90'ı selfie, geri kalan %5'i yemek, diğer %5 ise yine narsist düşüncelerle çekilmiş şeyler. tamamen boş yani.

  bunları gördükçe şaşırıyorum, bi düşünüyorum "lan sorun bende mi acaba" diye ama yok arkadaş yok. sorun bendeyse bile hiç bırakmasın bu sorunum beni.
  3 ... sentius55
 • sosyal medya yüzünden insanlardan soğumak

  .
  dünya zaten yalan iken duble yalan oldu sosyal medya sayesinde. herşey elimizin altında bir tıkla aşk mutluluk hepsine ulaşabiliyoruz. arkadaşlıklar desen seni özledim den öteye geçemiyor, kalkamıyoruz ki pc başından buluşalım özlem giderelim. dilerim ki bu bir geçiş çağı olsun hani dengeye ulaşacağımız zaman vardır elbet. neyse dostlar özledim sizi.
  ... la havle vela is la bonita
 • intihar

  .
  alarm gibi sürekli ertelediğim eylem. hani navigasyon yeni bir rota bulundu diyor ya. intihar düşüncem de öyle. girdiğim bir çıkmazda hemen yeni rota öneriyor: intihar.

  insanı en çok yoran kendiyle olan savaşmış. mağlup gelirsen de yaşama hevesin tükeniyor. nerede okudum bilmiyorum da şöyle bir söz vardı "ya vaktinde ölürsün, ya da nasıl bir canavara dönüştüğünü görürsün"

  ben canavara dönüştüğümü görmek istemiyorum. insan kalmamım da zor olduğu şu günlerde yine bu rotayı incelemek kalıyor geriye.

  hayatta en çok istediğim şey kendi çocukluğuma babalık etmek. belki o zaman her şey çok farklı olurdu. gecenin bu saatinde aylar sonra sözlüğe girip, bunları düşünüp yazmak yerine, eşime sarılıp uyuyor olurdum.
  8 -1 ... texter
 • taciz iftirası atıp babasını hapise attıran kızlar

  .
  daha bugün bi sokak köpeği bir kızın peşine takıldı. kız bi taraftan kaçmaya bi taraftan bağırmaya başladı. normalde köpeği ensesinden yakalayıp kızı kurtarabilirdim ama adımı tacizciye çıkarır diye bıraktım köşeyi dönünceye kadar izledim. umarım köpek kızı parçalamamıştır. şimdilik haberlerde de bir şey yok.
  1 ... eddie gluskin
 • otobüs vs minibüs vs metro

  .
  gidilecek yere ve zamana göre değişir.
  ... bez bebek nana
 • fethullah gülen in gece gündüz tc için çalışması

  .
  Evet yıkmak için çalışıyor.
  5 ... orijinal kemalist teorisyen
 • 18 yüzyıldan önce türkler

  .
  dinle değil bilimle uğraşırken yüksekteydi.

  onsekizinci yüzyıldan sonra reformlar suretiyle batıya benzeme sürecine girişerek dinle uğraşmaya başladı, mezhep kavgaları vs.

  sonuç ortada, kışkırtılanlar devletini kurdu, ırak, suriye, arabistan...

  hem alim hem bilim adamı olan fatihin, kanuninin yavuzun yolundan gidenler olmak dileğiyle...
  ... kaptanaga
 • haskala ayaklanması

  .
  Avrupa'daki Rönesans ve Aydınlanma dönemi boyunca, Yahudi toplumu içinde kayda değer değişimler yaşanmıştır. Avrupa genelindeki Aydınlanma'ya paralel olarak Haskala (Yahudi Aydınlanması) hareketi de ortaya çıkmış, 18. yüzyılda Yahudiler kendilerini kısıtlayan yasalardan kurtulmak ve Avrupa toplumunun geneline entegre olmak için kampanyalara başlamıştır. Öğrencilerin aldığı geleneksel dini öğrenime laik ve bilimsel öğretim de eklenmiştir. Yahudi tarihi ve ibranice çalışmaları yeniden hayat bulmuş, ulusal Yahudi kimliğine olan ilgi büyümeye başlamıştır. Haskala, Reform ve Muhafazakar hareketleri doğurmuş, Siyonizm'in tohumlarını ekerken Yahudilerin ikamet ettikleri ülkelere kültürel asimilasyonunu da teşvik etmiştir. Hemen hemen aynı zamanda, Haskala'nın neredeyse tam zıttını telkin eden Hasidik Yahudilik hareketi doğmuştur. On sekizinci yüzyılda, Haham israel ben Eliezer (Baal Şem Tov) tarafından başlatılan Hasidik Yahudilik, dine coşkulu ve mistik yaklaşımı ile hızla taraftar toplamıştır. Bu iki hareket ve içinden çıktıkları Yahudiliğe geleneksel ortodoks yaklaşım, çağımızda Yahudi görenekleri içindeki bölünmelerin temelini oluşturmuştur. *
  ... meydanbenim
 • galatasaray fetö pkk üçgeni

  .
  3 temmuz olaylarında fenerbahçeyi
  sindirdikten sonra gaysarayı şampiyon
  yapan iğrenç üçgendir. evet..
  4 -5 ... frank lucas
 • altay bayındır ın kova olması

  .
  şüphesiz ki apaçık bir gerçektir.
  2 ... san fransisco niggasi
 • şu anda ne yapıyorsun

  .
  Kahve içiyorum. Bugün de hayatta kalmayı garantiledim.
  2 ... hasukar